Unreal Engine Eğitim Seti00:00

  • 157
Published on 25 Ekim 2015

Unreal Engine Eğitim Seti

Bu dersimizde sizlere Unreal Engine Eğitim Seti ile unreal programı hakkında bilgiler vereceğiz.İlk etapta unreal engine programı içerisindeki temel arayüz ve detayları öğreneceksiniz.İlerleyen bölümlerde ise kaplama hazırlama ve uygulama olacak.Aynı zamanda Sketchup programından Unreal engine programına dosya nasıl atılır bu ve buna benzer ince ayrıntılarıda izleyeceksiniz.

Unreal Engine konusunda bu eğitim setler yetersiz gelir ve daha fazla ilerlemek isterseniz ücretli eğitim setimiz olan bu sete bakabilirsiniz.

Sketchup programının yapısı gereği çok farklı programlara pratik olarak esnek bir biçinde dosya aktarımı yapabiliyorsunuz.

Özellikle hızlı modelleme yapılması gereği, oyun motorları kullanan kişiler tarafından da en çok tercih edilen programlar içerisindedir sketchup programı.

Unreal Engine Eğitim Seti İçeriği

Bu dersimizde uzun süredir çözümünü aradığımız bir konu olan lightmap sorununu Rasim Gündüz arkadaşımızın çekmiş olduğu bu ders ile çözmüş olduk.

Yakın zamanda gelecek olan Sketchup uyumluluğu ile farklı programlara gerek kalmadan unreal engine içerisine dosyalarmızı göndererek hızlı görselleştirme ve animasyon işlemlerini yapacağız.

Unreal engine her ne kadar öğrenmesi biraz zahmetli programlar arasında olsada, hem ücretsiz olması hemde öğrenmesi en keyifli programlar arasındadır.

Özellikle Mimari görselleştirme işlerinizde hiç bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Unreal Engine Lightmap Sorunu nedir ?

Sketchup dosyalarını ve herhangi bir 3d programdan dosyalarınızı direk olarak unreal engine programına gönderdiğiniz de, kaplamaların gölge ve ışık uyumsuzluğu olmasına denir.

Bu sorun aynı zamanda diğer programlarda da oluşmaktadır.Sadece

Bu uyumsuzluğun çözülmesi için herhangi bir programda (3dsmax,blender vs) uwmap’lerin açılması gerekmektedir.(Uwmap konularını araştırabilirsiniz) Sketchup Unreal Engine ,dersimizde hem

düzenli olarak nasıl model aktarılır hemde nasıl bu sorunların üstesinden sorunsuzca kolay model aktarımı yaparız bunları anlatmış olduk.

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup Temelleri

Not: Dersimizi hazırlayan Rasim Gündüz arkadaşımıza buradan ulaşabilirsiniz, sorularınız olursa aşağıdaki yorum kısmına hızlıca yorum bırakabilirsiniz.

Unreal Engine kullanmalımıyız ?

Unreal Engine ücretsiz olarak verildiği için, hem render aşamasında hemde animasyon konusunda en iyi render programı olarak görebiliriz.Onun haricinde öğrenmesi biraz zahmetli ve sabır gerektiren bir programdır.Özellikle bu konu hakkında sağ kısımdan videolarımızı sıralı halde izleyip uygulayınız.

Bu videoyu beğendiniz mi?
Unreal Engine Eğitim Seti
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"