Sketchup Vray Videoları

Published on 04 Eylül 2015

Sketchup Vray Videoları

Sketchup Vray Videoları

Sketchup Vray Videoları derslerimiz de,  sizlere Sketchup vray kurulumu ve bir çok video ile sizlere bilgiler vereceğiz..
Vray kurulumun nasıl olduğunu ve indirme adresini video içerisin’de sizlerle paylaştım.
ok basit olan bu kurulum sayesin’de sizlerde sketchup içerisine zorlanmadan Vray kurulumu yapabileceksiniz.Aynı zamanda aşağıda liste halinde Ders içeriklerini görebilirsiniz.

Sketchup vray iç mekan dersimiz de ise görsel olarak hangi değer ile oynarsanız hangi etkiyi bulursunuz bunları paylaşacağız.Resimlerin alt kısımların da açıklamaları mevcut sizler de sahneniz içinde değerleri değiştirerek farklı etkiler yaratabilirsiniz.
Sketchup Vray
Physical Camera iyi kullanıldığı zaman çok iyi sonuçlar yakalamanız kaçınılmaz olur.O yüzden bu kameranın ayarlarını iyice öğrenmek sizin yararınıza olacaktır.

Sketchup Vray Material Atama

Merhaba Arkadaşlar bu dersimizde sizlere Sketchup Vray içerisinde material nasıl atanır, nelere dikkat etmemiz gerekiyor bunlardan bahsedeceğim.Vray içerisinde birçok arkadaşımızın takıldığı vray material atama ile ilgili soru işaretlerinin hepsine burda değindim.

Sketchup Vray kaplama

Sketchup Paint bucket aracı ile material atadıktan sonra vray içinde ayarlamalar nelerdir bunlarıda göreceğiz.
Aynı zamanda Sketchup Vray diffuse kanalına resim ve renk ekleme seçeneklerinin nerden yapıldığı konusunda sizlere bilgiler verdim.
Bu ders Sketchup Vray materyal atama giriş dersidir.Diğer derslerimizde sırasıyla Sketchup Vray Bump ve Displacement kanallarının nerede ve ne için kullanıldığı konusunda bilgiler vererek bu konuyu daha da pekiştirmeyi amaçlıyorum.

Vray render ayarlarını yapmadan önce bazı ayarlar konusunda hazırlık yapmalısınız.Bu videoda bu vray ayarları ile ilgili hazırlık aşamasını izleyeceksiniz.
Keyifli Seyirler !

Video hakkında yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup Organik Masa Modelleme
  1. Meryem Şensoy 16 Eylül 2015
   • Ufuk Sen 16 Eylül 2015
  2. Tayfur Enes 12 Nisan 2016
   • Ufuk Sen 19 Ekim 2016
  3. Gülhan 17 Ekim 2016
   • Ufuk Sen 19 Ekim 2016
    • Gülhan 19 Ekim 2016
  4. Gökhan Sakarya 06 Kasım 2016
  5. bc 09 Kasım 2016
  6. Ayça Alıravcı 15 Aralık 2016

Bu videoyu beğendiniz mi?
Sketchup Vray Videoları
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"