SketchUp Pro 2020 çıktı00:00

  • 510
Published on 10 Şubat 2020

Sketchup 2020 de bu yıl, geliştiriciler veri yapılarına ve modelleme davranışlarına odaklandı. 

Model performansını artırmak için artık Katmanlar Üzerinde Katmanlar oluşturmanız gerekmiyor. Ana model organizasyonunuzu doğrudan Outliner içinden yapabilirsiniz. 

Geliştiriciler, modelinizin ana kat planları gibi ana parçaları arasında geçiş yapmak için bunu (ve dostça göz küresi simgesini) kullanmanızı önerir. 

Sketchup Yeni Taşıma Özellikleri

Bir nesnede (arka köşe veya orta nokta gibi) gizlenmiş bir noktayı yakalayıp taşımaya başladığınızda, modelinizdeki bir şey hareket ettiğiniz nesneye müdahale ettiği anda nesneniz otomatik olarak saydam olur. Bu, hem Döndürme aracı hem de Taşıma aracıyla çalışır. 

Modellerinizdeki nesneleri gizlemede büyük bir değişiklik olduğunu duyurmak. Açılır menünüzde, gizlenen nesneleri gizleme geometrisinden ayırdığımızı fark edeceksiniz. 

Bu iş akışınızı nasıl değiştirecek? Bu size daha kolay bir modelleme deneyimi için gizli geometriyi ve gizli nesneleri daha iyi yönetme olanağı verecektir.

 Örneğin, yatay kenarlardaki veya düzleştirilmiş bir yüzeydeki gizli kenarları düzenlemek istediğinizi, ancak yine de yakınlardaki nesneleri (ağaçlar, çalılar veya bina gibi) gizlemek istediğinizi varsayalım.

Sketchup 2020

LayOut 2020: belge kontrolü

Her şey kontrolü geri almakla ilgili … belge kontrolü! Geliştiriciler, SketchUp 2020 ve LayOut arasındaki etkileşimi geliştirmeye odaklandı. 

Çiziminizin mükemmel şekilde çıkmasını sağlamak için SketchUp’ta sahneleri , LayOut’ta daha fazla düzenleme yeteneğiniz var.

Model Görünümleri

LayOut artık SketchUp modelinizi ve neyi değiştirdiğiniz hakkında çok daha fazla şey biliyor. Yani, bir stili veya kamera açısını, değişikliklerinizi yanlışlıkla kaybetmeden doğrudan LayOut’ta güvenle değiştirebilirsiniz. 

LayOut’ta değişiklik yaptığınızda, menü çubuğunun bazı bölümleri koyu gri olur ve geçersiz kılma yaptığınızı bildirir. Gerekirse, görünüm alanlarınızı istediğiniz zaman SketchUp modelinize yeniden senkronize edebilirsiniz

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup Kurs

Sketchup Özelleştirme

Bu LayOut belgelerini farklı model ve görünümlerle bir sonraki boyuta taşıyın. Birkaç görünüm alanında var olan bir SketchUp modeliniz varsa, artık bu görünüm alanlarından yalnızca birini başka bir SketchUp modeline yeniden bağlayabilirsiniz.

 Önceden, bu görünüm penceresini silmeniz, yeni bir SKP modeli eklemeniz ve tüm ölçek ayarlarınızı ve görünüm alanı boyutunuzu sıfırlamanız gerekir. Şimdi daha verimli misiniz? Evet! 😀

Ayrıca, doğrudan LayOut’unuzda etiket görünürlüğü arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, yalnızca LayOut dosyalarınız için fazladan sahneler oluşturmanız gerekmediği anlamına gelir.

LayOut ile SketchUp 2020 arasında veri alışverişide tonlarca zaman kazanmanızı sağlar. 

    1. Görkem 25 Mayıs 2020

Bu videoyu beğendiniz mi?
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"