Sketchup Plugin Yükleme

36.148 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Modelleme Uzmanı
Süre:

Sketchup Plugin YüklemeMerhaba Arkadaşlar bugünkü dersimiz de Sketchup Plugin Yükleme nasıl olur ve ayarları gibi,  sizlerin çok sıkça sorulan ve gerek üyelerimizin gerek de dışarıdan bizi izleyen kişilerin sıklıkla sorduğu bir soru olan, , Plugin nereye atılır ? nasıl aktif edilir ?  bu konularda bilgiler vereceğim.

Daha önceleri, sketchup programında plugin yüklerken, dizin olarak program files / sketchup / plugin klasörüne gönderiyorduk (sketchup 8 ve öncesi).

Daha sonra ilerki sürümlerde bu dizin C:\Program Files\SketchUp\SketchUp 2015\Tools olarak değişti.Tabi 2014 ve üst sürümlerde gelen sketchup içerisinde bulunan Extension Warhouse yani plugin deposu ile kolaylıkla pluginleri tek tıklama ile, sketchup içerisine aktarıyorsunuz.

Sketchup Plugin Yükleme videoları

Sketchup Plugin Yükleme anlatımlarını linkte vermiş olduğum videolar da anlatmaya çalıştık.Video içerisinde pluginleri Sketchup klasörü altında nereye atacaksınız ve Sketchup programı içerisinde pluginleri nerden aktif edeceksiniz , bu konuları göreceksiniz.

Videoları bu kısma tıklayarak izleyiniz.Birçok arkadaşımızın Sketchup Facebook gruplarında buldukları bir çok plugini programa yüklemekteler.
Bu yüklemelerin bir çok sakıncaları var,bunlardan biri pogramın geç açılması ve açılış kısmında donmalar ile size geri dönmektedir.

Peki bu sorunu nasıl çözeriz ?

Sketchup Pluginlerini yüklerken yapacağınız ilk şey, kurduğunuzun pluginin sizin işinize yarayıp yaramayacağıdır.Gereksiz pluginler ile programı şişirmenin bir anlamı yoktur.
Özellikle laptop kullanıcıları bu konuya, daha fazla dikkat etmeleri gerekiyor.

Video hakkında yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Kendini daha fazla geliştirmek için
ücretli eğitimi
Satın Al
Paylaş Hediye Kazan
Benzer Eğitimler