Sketchup Oyun Tasarımı

Published on 21 Nisan 2012

SketchUp oyun tasarımıSketchUp 3B modeller oluşturmak, bu modelleri değiştirmek ve paylaşmak için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. SketchUp’ın basitleştirilmiş araç kümesi, kılavuzlu çizim sistemi ve net arayüzü, kendinizi yaratım sürecine kaptırmanız için bir araç sağlamak üzere bir araya gelmiştir.

Film ve oyundaki sanatçılar ve tasarımcılar fikirlerini keşfetmek ve ifade etmek, hızlı ve doğru bir şekilde 3B varlıklar oluşturmak için SketchUp uygulamasını kullanır.Aynı zamanda programı oyunlar için model havuzu haline getirebilirsiniz.Bu sayede Sketchup Oyun Tasarımı alanında hızlı bir şekilde modellerinizi oluşturabilirsiniz.Sinema ve Televizyon için tasarım yapanlar SketchUp’ı düşündükleri kadar hızlı çalışmalarına izin verdiği için kullanmaktadır. Animasyonlardan set tasarımlarına, fikirlerinizi 3B olarak keşfetmek ve sunmak için SketchUp basit ancak güçlü bir araçtır.Fotoğraflardan model oluşturun. Belli bir yerin modelini oluşturmanız mı gerekiyor? Fotoğraflardan model oluşturmak için SketchUp’ın yeni fotoğraf eşleştirme özelliğini kullanabilirsiniz.

Google Earth’le bilgi paylaşın. Projenizin yeri hakkında anlık bağlam bilgisi almak için SketchUp ve Google Earth uygulamasını birlikte kullanabilirsiniz. SketchUp uygulamasında tek bir düğmeyi tıklayarak dünya üzerindeki herhangi bir yerin havadan görüntülerini, 3B alanını ve coğrafi konumunu içeri aktarın. Başka bir düğmeyi tıklayınca modeliniz Google Earth’e geri gönderilir ve burada modelinizi dünyanın geri kalanının bağlamında görebilirsiniz. Gerçekten bu kadar basit.

Sketchup Oyun Tasarımı

Sketchup Oyun Tasarımı SketchUp uygulamasını bir fikirden görebildikleri bir şey elde edebilmenin en hızlı yolu olduğu için kullanıyor. Oyun modlamadan hızlı prototiplemeye, fikirlerinizi 3B olarak keşfetmek ve sunmak için SketchUp basit ancak güçlü bir araçtır.

Fikirleri çabucak keşfedin. SketchUp’ın basitliği, fikirlerinizi odağını kaybetmeden keşfetmenizi ve tekrarlamanızı sağlar; ayak bağı olmaz. Araç arayarak ve kullanım kılavuzlarını okuyarak daha az zaman harcayacaksınız, böylece işinizi yapmak için daha fazla zamana ihtiyacınız olacak. Garanti ediyoruz.Sketchup Oyun Tasarımı konusunda en iyi araçları kendi bünyesinde bulunduruyor.

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup Modellemeye Nereden Nasıl başlamalıyım ?

Oyunun önizlemesini SketchUp uygulamasında görün. Bir süper kahraman gibi etrafta uçmanın yanı sıra, SketchUp, modellerinizle birinci kişi, “yürüme ve etrafa bakınma” modunda etkileşime girmenizi sağlar. Koridor ve merdivenlerde yukarı aşağı koşmak tasarımınızla gerçek oyunun gerçek zamandaki oynanışı arasındaki ilişkiyi anlamanızı sağlar.

İhtiyacınız olan herhangi bir şeyin modelini Sketchup Oyun Tasarımı ile oluşturun. Siber uzayın derinliklerinde, istediğiniz zaman erişebileceğiniz devasa, çevrimiçi bir ücretsiz içerik veri havuzu vardır. Adı Google 3B Atölyesi; buradan arabalar, gemiler, insanlar, ağaçlar ve aklınıza gelen her şeyi indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak araştırabilecekken neden ihtiyacınız olan her şeyi modelleyeceksiniz?

İşinizin elle çizilmiş gibi görünmesini sağlayın. SketchUp uygulamasının son sürümüyle, modellerinizi elle çizilmiş gibi görünmesini sağlayan görsel Stiller kullanarak görüntülemeyi, sunmayı ve hatta yazdırmayı seçebilirsiniz. Bu, tasarım sürecinin devam etmekte olduğu izlenimini vermeniz için elverişlidir; bazı insanlar “bilgisayar çizimleri” görünce projenin bittiğini zannederler.

Sketchup Oyun Tasarımı ile ilgili kaynak :http://sketchup.google.com/industries/digitalentertainment.html

Bu videoyu beğendiniz mi?
SketchUp oyun tasarımı
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"