Sketchup Mühendislik ve İnşaat

Published on 21 Nisan 2012

SKETCHUP Mühendislik ve İnşaat Mühendisler, SketchUp uygulamasını 3B bilgisiyle hızlı ve etkili biçimde çalışma olanağı sunduğu için kullanıyor. Montaj hattı düzenlemekten bir köprüyü görsel hale getirmeye kadar, fikirlerinizi 3B olarak keşfetmek ve sunmak için SketchUp güçlü bir araçtır.

Dışarıda büyük 3B bir dünya var ve siz onun bir parçasısınız.3B yalnızca tasarımcılar için, SketchUp da yalnızca mimarlar için değildir. SketchUp Mühendislik uygulamasını, şematik tasarımından yapı denetimi ve bakımına kadar projenizin herhangi bir aşamasını görsel hale getirmek için kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi 3B olarak görebilmeniz, değiştirebilmeniz ve açıklayabilmeniz iş akışınıza netlik ve güvenilirlik katar.

Bu güvenirlik sayesinde, Sketchup Mühendislik ve İnşaat 3B alanında ,yapılarınızı üretim aşamasına gelmeden görebilir, bu sayede hataları en alt seviyeye çekerek , iş akışınızdaki maliyetleri düşürebilirsiniz.Sketchup’ın en son sürümleri ve 64 bitlik deneyimi ile sizlerde 3D dünyasına adım atıp, 3d hayal edip 3d modelleyebilirsiniz.

Sketchup Mühendislik ve İnşaat verimsizliği azaltın

3B görselleştirmeyle ilgili en iyi şeylerden biri ekibinizin geri kalanıyla açıkça iletişim kurarak kazanacağınız zaman ve paradır. Anlaşılması güç 3B derlemelerin karmaşık 2B çizimlerinin yapı ekibi tarafından yanlış okunması ve bunun hatalarla, gecikmelerle ve maliyet artışıyla sonuçlanması kolaydır. Proje planlarınıza 3B bir model ekleyerek herkesin aynı sayfada olduğundan emin olabilirsiniz.

SketchUp uygulamasıyla yapabileceğiniz diğer şeyler:

 • Projenizin kavramsal tasarım aşamasında hızlı ve kolay bir şekilde birçok yineleme oluşturmak
 • Projenizi doğru ve net bir şekilde sunmak
 • 3B modelinizin planlarını ve bölüm kesimlerini görüntülemek
 • Yapılarınızın karmaşıklığında tesis yöneticilerini ve onarım teknisyenlerini eğitmek
 • Tesis yönetimini ve bina tadilatını daha etkili hale getirmek
 • Proje ekipleri arasında iletişimi kolaylaştırmak
 • Modelinizin içinde 3B bir yürüyüşe çıkmak
 • Yapı malzemelerinin dünyadaki en büyük veri havuzuna ücretsiz olarak erişmek
 • Hızlı alan kopyaları almak

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup Türkiye
  1. Pelin 17 Haziran 2015

Bu videoyu beğendiniz mi?
Sketchup Müteahhitlik
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"