Sketchup Modelleme Videoları 01

24.001 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Modelleme Uzmanı
Süre:

Sketchup ModellemeBu Sketchup Modelleme Videoları içerisinde hem basit bir masa modellerken hemde, önceden öğrendiğimiz komutların genel bir tekrarını yapma şansına sahip olacaksınız.Masa modellemesi veya herhangi bir model sketchup programını kullanan kişilerin çizim tekniğine bağlı olarak değişir.Ben videoda çoğaltma tekniği kullanarak masayı modelledim ve follow me komutu ile yumuşak hatlar kazandırdım.

Sketchup Modelle Videoları içerik

Sketchup programı içerisinde özellikle iç mekan çalışmaları ve iç mekan modellemeleri yapanlar için çok kısa yoldan birkaç tıklama ile kendi yastık modellerini nasıl oluştururlar ve nasıl deforme ederler bunu göstermeye çalıştım.İlerleyen derslerimizde sizlere Cami modelleme , drone modelleme gibi farklı videoları ana sayfamızda verdik.

Bu teknikten yola çıkarak farklı modeller yapılabilir.

Bir diğer dersimiz ise ,Sketchup programı içerisinden resim üzerinden modelleme tekniğini göstermek istiyorum,
bu teknik ile paralel fotoğrafları tam karşınıza paralel olarak alarak modelleme yapabilirsiniz.

Model çok kolay olmakla beraber sadece sketchup içerisindeki temel komutları kullanacağız.

Sketchup Modelle teknikleri

Sketchup içerisinde follow me komutu ile çok farklı modeller yapılabilir, onlardan biride yüzük ve araç lastiği gibi modeller.
Yüzük modelini yapmadan önce referans olarak follow me komutu ile döndüreceğimiz objemizi çiziyoruz,
daha sonra referans çizgisi üzerinden follow me ile döndürüyoruz.

Basit bir model tekniği olan çizimda sadece refrans objesini hazırlamak yeterlidir.

Genel olarak her ne kadar pencere modelleme dersi basit gibi gözükse’de bu dersin içindeki amaç, bazı modelleme tekniklerini göstermek ve aynı zamanda vray içerisinde bazı dikkat etmeniz gerken noktaları özellikle belirtmektir.

Dersin içeriğinde bir modeli çizerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor ve hangi pluginleri kullanmamız gerekiyor bunlar analtılmıştır.Bazı püf noktalarınada ders içeriğinde değinilmiştir.

Arkadaşlar kısaca Sketchup Modelleme Videolarında bir çok objenin modellemesi sizlere ücretsiz olarak anlatılmıştır.Sizlerde Takıldığınız kısımları aşağıdaki yorum kısmına yazmaktan çekinmeyiniz.

Kendini daha fazla geliştirmek için
ücretli eğitimi
Satın Al
Paylaş Hediye Kazan
Benzer Eğitimler