SketchUp & LayOut’u geliştirdik: 2019.2’deki yenilikleri görün!

Published on 10 Aralık 2019

SketchUp 2019‘un Şubat ayındaki sürümümüzden bu yana ikinci masaüstü ürün güncellememiz olan SketchUp 2019.2’nin piyasaya sürüleceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Forumda sizi dinliyor ve neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını görmek için çalışıyoruz. iş akışlarınızı daha iyi anlamak. Geri bildiriminizle, SketchUp Pro 2019 ve LayOut’taki bazı önemli özellikleri güncellemek için çok çalıştık. Bu yeni gelişmeleri tanıtmaktan ve 3B projelerinizi nasıl etkilediklerini görmekten gurur duyuyoruz.

Bu güncellemede oyunun adı kullanım kolaylığı. Bu sürüm SketchUp’ı daha sezgisel ve kullanımı daha eğlenceli hale getirdi. Bunu kim sevmiyor? Görüntü ihracatındaki gelişmelere, kullanılabilirliğe ve kesintisiz LayOut bağlantısına daha fazla odaklanıldığında, profesyonel iş akışınız size teşekkür edecektir.

Profesyonel çıktı geliştirmeleri

Görüntüleri dışa aktarma.  2D grafikleri, raster dosyaları ve animasyonları dışa aktarma daha da iyi oldu. Artık dışa aktarılan görüntülerin genel çizgi kalınlıklarını dışa aktarma seçenekleri iletişim kutularında bulunan yeni çizgi ölçek çarpanımızla kontrol edebilirsiniz. Bu değişiklikten önce, çizgi ağırlıkları, çizgi ağırlığını çok küçük veya çok büyük hale getirebilecek görünüm alanıyla aynı kaldı. Dolayısıyla, çok kalın çizgi kalınlıkları yaşıyorsanız, bu çizgi ağırlıklarını daha ince hale getirebilirsiniz. Ayrıca, .png görüntüleri şimdi saydamlıkla dışa aktarılır, böylece birleştirme sırasında malzemenin arkasında ne olduğunu görebilirsiniz.

Özelleştirilebilir birim ayarları.  Bir tasarım için farklı birim ölçümleri kullanmaya hiç ihtiyacınız var mı? Artık modeliniz hem alan hem de hacim için farklı birim ölçümleri gösterecek şekilde özelleştirilebilir. Örneğin, bir oda modelinde, duvar için inçleri ve ses için ayakları kullanabilirsiniz. Kullanılabilir birim türleri: inç, ayak, milimetre, santimetre ve metre.

Sketchup İş akışı iyileştirmeleri

Zıt seçim.  Başlığın önerdiği gibi, iş akışınıza yardımcı olan küçük şeyler! Bu yeni özellik, bir şey seçmenize ve ardından nesne seçimini tersine çevirmenize olanak sağlar. Bu, öğelerin seçilmesini ve ardından ters işlemleri gerçekleştirilmesini kolaylaştırır. .

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup Sıkça Sorulan Sorular

Dosyaları içe aktarma. İçe aktarma dosya biçiminizi uzun bir listeden seçmenin günleri sona ermiştir. Artık TÜM desteklenen dosya türlerini doğrudan modelleme pencerenize sürükleyip bırakabilirsiniz. Varsayılan olarak, içe aktarma için mevcut tüm desteklenen dosya türlerini göreceksiniz. Ek olarak, DWG ve DXF ithalatçıları şimdi daha az sayıda kopya ve dağınık kenar getiriyor.

Silgi aracı.  Modelinizde hiç yanlışlıkla çok fazla sildiniz mi? Detaylandırma iş akışınızı biraz daha pürüzsüz hale getirmek için, bölge içi modelleme çalışması sırasında kazayla yakalayabileceğiniz istenmeyen şekilde vurgulanmış çizgileri kaldırmak için alt & cmd’yi değiştirici tuşlar olarak ekledik.

Kesit Düzlemleri.  Modelin bir düzlem boyunca kesilmesi, böylece modelin içinde eş görebilmeniz için mi? Sadece bu yolu daha yumuşak hale getirdik. Kesit uçakları şimdi kullanıcıdan modele yerleştirdikten sonra bunları adlandırmasını ister. Basitçe yerleştirin, sonra adı. Voila

LayOut’a gönder.  Unsung kahramanımız LayOut da bu güncellemede kullanmak için daha da iyi oldu. Artık modellerinizi soldaki araç çubuğundaki büyük araç setinden doğrudan LayOut’a gönderebilirsiniz. LayOut’u daha önce kullanmadıysanız, şimdi ne kaçırdığınızı görme zamanı.

Sketchup LayOut

LayOut’taki geliştirmeler birkaç kelimeyle özetlenebilir: inşaat dokümantasyonu için geliştirilmiş genel etkileşim. Kulağa çok güzel geliyor, değil mi? Çünkü öyle. LayOut’un kullanılabilirliğini daha doğal ve SketchUp ile tutarlı hale getirmeye odaklandık, böylece kullanımı daha kolay hale getirdik. Bu iş akışı değiştiren güncellemeleri göz atın.

Profesyonel çıktı geliştirmeleri

İzometrik ölçülendirme  Artık doğrusal boyutların izometrik bir bakış açısı ile hizalanması mümkün. Bu çok büyük! LayOut’ta izometrik çizim birincil bir çizim türüdür, onu daha yumuşak ve daha basit hale getirmek istedik. Artık uzatma çizgilerini, aralık aralığını kontrol edebilir ve boyutları izometrik açılarla hizalayabilirsiniz.Otomatik metin.  “Akıllı etiketler” e benzer şekilde, artık otomatik ölçümü kesmeden boyutlara metin ekleyebilirsiniz. Örneğin, modelinizde bir duvar oluşturduğunuzu varsayalım. Bir duvarı boyutlandırabilir, “yükseklik” kelimesini ekleyebilirsiniz ve ölçüm değişirse boyut ölçümü yine de güncellenecektir.

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup Oyun Tasarımı

Pro ipucu: dizginizin içinde <> olduğundan emin olun. Örneğin, ‘Yükseklik <>’ ‘132in Yüksekliğe’ dönüşecektir.

Sketchup İş akışı geliştirmeleri

Dönen boyutlar  Artık, boyutlarınız eksen dışı olduğunda, sınırlama kutusu nesne ile aynı hizada kalacaktır, böylece doğru yönde ölçeklendirmeye devam edebilirsiniz.

Daha hızlı düzenleme  SketchUp kullanılabilirliği ile tutarlı kalmak, artık SketchUp model görünümlerini, grupları, boyutları veya etiketleri düzenlemek için dönüş tuşuna basabilirsiniz! Sadece seçin, return tuşuna basın ve yazmaya başlayın!

İYİ ÇALIŞMALAR…

kaynak 

Bu videoyu beğendiniz mi?
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"