Sketchup ivy (sarmaşık) plugini

Okunma: 3.350 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Sketchup ivyBugün sizlere sıklıkla kullandığım ve sketchup programında çizimlerinize görsel bir zenginlik katan Sketchup ivy plugininden bahsetmek istiyorum, bu pluginin kullanımını  videolu olarak şuradan izleyebilirsiniz.Ondan önce plugini hangi adresden indireceğiniz ve bu pluginle yapılan işleri aşağıda ekleyeceğim.Sketchup ivy pluginini buradan indirebilirsiniz.

Plugini indirip kurduktan sonra , Sketchup programı içerisinde plugin penceresinde aktif olduğunu göreceksiniz.Kullanımı çok kolay olan bu plugin de sarmaşık büyümesini başlatmak için herhangi bir yüzeye tıklamanız yeterli,daha sonra mouse sol tuşu ile sarmaşığın boyunu ayarlıyoruz, ne kadarlık bir boy istiyorsanız mouse sol tuşa basıyorsunuz.

Daha sonra ctrl tuşu basılı halde iken, tekrar sol tuşuna ne kadar sıklıkta olmasını istiyorsanız sarmaşığın o kadar basıyorsunuz.
Bastığınız kadar sarmaşık üzerinde + + + işaretlerini görürsünüz.Daha sonra shift tuşuna basarak sarmaşık oluşumunu bitiyorsunuz ve sarmaşık en son halini alıyor.

Sketchup ivy ile yapılmış örnek çalışmaya bakabilirsiniz.

Eğer ekranda birden fazla sarmaşık yaparsanız ve sisteminiz ram ve işlemci yönünden yeterli değildir.Aşırı kasılmalar ve takılmalar aynı zamanda,
render esnasında geç başlangıçlar yaşayabilirsiniz.Sahne performansından kazanmak için, yapmış olduğunuz sarmaşığı sketchup vray içinde proxy’e çevirebilirsiniz.

Sketchup ivy Sistem gereksinimleri

Sketchup ivy için standart bir i7 işlemcili laptop ve ekran kartı üzerinden işlem yapabilirsiniz.Yapmış olduğunuz sarmaşık dosyasının bir yedeğini alarak, proxy yapınız.Vray proxy açıklaması için bu konuya bakınız.