Sketchup Indigo Eğitim Seti

7.390 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Modelleme Uzmanı
Süre:

Sketchup Indigo Eğitim SetiYeni bir eğitim setiyle Sketchup Indigo Eğitim Seti ile beraberiz.Bu Render motorumuzun ismi Indigo render motoru, unbiased render motorları arasında bulunmaktadır.

Kısaca unbiased render motorunu özetlersek, sahneniz içerisindeki kirliliği ve renk doygunluğunu siz durdurana kadar hesaplayan bir render motorudur(sistem ihtiyaçlarınız düşükse eğer, uzun render süreleri ile karşılaşabilirsiniz.).

Diğer render motorlarından farkı aynı zamanda GPU yani ekran kartınıda kullanmasıdır.Bu sayede daha hızlı ve daha kaliteli görsele ulaşabilirsiniz.Bu özelliği kullanmak için ekran kartınızın CUDA desteği olmalıdır.Indigo render motorunun bir diğer en büyük özelliklerinden biri ise, kullanıcı dostu bir menüye sahip olması ve kısa sürede bu menüye hakim olarak, güzel sonuçlar yakalamanızdır.

Sketchup Indigo render Kaplama Atama 02

Bu dersimizde indigo render programında , objelere nasıl kolayca kaplama atandığını göreceksiniz.Indigo render motoruda aynı vray render motorunda olduğu gibi sketchup içerisindeki materyal kütüphanesi ile sekronize çalışmaktadır.

Otomatik olarak eğer sketchup içerisinde cam veya farklı bir metal yüzey ile kaplarsanız, indigo içerisinde aynı kaplamanın aynı özelliklerde geldiğini göreceksiniz.
Sadece ince ayarlar için indigo kaplama kısmını kullanabilirsiniz.İndigonun bir diğer özelliklerinden biri ise, çalışmalarınızdaki modellerin kapalamaları belirli bir parlama ile gelmektedir.

Sorularınız için aşağıdaki yorum kısmınını kullanınız.

Sketchup Indigo Objeleri Işık kaynağı olarak kullanmak 03

Bu dersimizde Sketchup Indigo içerisinde objeleri (herhangi bir objeyi) ışık kaynağı olarak kullanmayı göstereceğim.

Sketchup Indigo içerisinde farklı bir ışık kaynağı yok, sizin belirlemiş olduğunuz ışık objeleri ile iç mekanda aydınlatmayı sağlıyorsunuz.

Bu özellik gerçekten çok kolay ve çok hızlı bu şekilde iç mekanda çok kaliteli ve hızlı bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.
Indigo render motorunun her ne kadar güneş ışığı kuvvetli olsada iç mekanda destekleyici ışıklar kullanmak, render hızınızı büyük ölçüde artıracaktır.
Extra ışık kullanılmayan sahnelerde render süreleri uzayıp gidecektir.

Sketchup Indigo render motoru ile HDRI Dosyası eklemek 04

Sketchup Indigo render motoru ile, HDRI dosyalarını eklemek ve farklı işlemler yapmak çok kolaydır.

Bu yönüyle Vray render motorundan bir tık daha üstte durmaktadır.

Neden ? Çünkü tek tıklama ile HDRI dosyasını seçip, yönünü belirleyebiliyorsunuz.
Bu şekilde hızlıca işlem yapabilme kabiliyetine sahipsiniz.Aynı zamanda HDRI dosyalarını hızlı bir şekilde okuyabilmesi , indigonun en büyük artılarından biridir.

Kendini daha fazla geliştirmek için
ücretli eğitimi
Satın Al
Paylaş Hediye Kazan