Sketchup ile Tasarıma başla !

Published on 13 Aralık 2019

Yeni bir proje için başlangıç, tasarım sürecinin en önemli kısımlarından biridir.. Fikirlerinizi hızlı bir şekilde tasarlayıp, en kısa sürede en iyi çalışmlar cıkartmak isitiyorsunuz..
Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?  SketchUp Pro üyeliğinin tasarım gücünün her aşamasında  nasıl yararlanılacağını göstereceğiz .Bu serinin 1. Kısmında, sıfırdan başlamayı ve tasarım seçeneklerini kolaylıkla yaratmayı size öğreteceğiz. 2. bölümde, tasarımlarınızı nasıl göstereceğinizi öğreneceksiniz.Bu örneklerin çoğunun iç tasarım iş akışlarına odaklandığını fark edeceksiniz.. Herkesin bir iç tasarımcı olmadığını anlıyoruz, bu yüzden bu konseptlerin neredeyse her sektöre uygulanabileceğini bilin!

Tasarıma Nereden başlayacağım?

Projenizi başlangıçtan itibaren SketchUp’a getirmenin birkaç yolu vardır: 2B çizim, yer planı veya fotoğrafla. Sıfırdan başlamak zorunda değilsin! Zaten sahip olduklarınızı kullanın.Çizilmiş bir krokiden mi çalışıyorsunuz? El çizimini bir resim olarak içe aktarın ve bir yer planı oluşturmak için Çizgi aracıyla izlemeye başlayın . Bu, bir yer planını SketchUp’a getirmenin kolay  bir yoludur.Bir takım planın var mı? Kat planını CAD, resim veya PDF olarak içe aktarın . Projenizin taslağını referans olarak plandan ölçekleyerek ve çizerek çizin.

Anahatınızı 3B tasarıma dönüştürme

Öyleyse taslağını tamamladın, sırada ne var? Artık dış duvarları çizmeye hazırsınız . Bu iş akışı, içe aktarılan CAD geometrisinin başlangıç ​​noktanız olarak nasıl kullanılacağını vurgular .

Birden fazla tasarım seçeneği oluşturun

Dekor, çevre, renkler ve bitki örtüsü ile mekanınızı hayata geçirme zamanı. Renk düzeninizi anlayın ve bu renkleri ve dokuları malzemelerle uygulamaya başlayın . Müşteriniz için farklı tasarım seçeneklerini vurgulamanız mı gerekiyor? Tasarım seçeneklerinde hızlıca oluşturmak ve yinelemek için modelleri 3D Atölyesi’nden içe aktarın . 3D Warehouse  ile çalışmalarımız cok erken tamamlanıyor.

SketchUp, yapılandırmalar üzerinde hızlı bir şekilde çalışmanıza olanak sağlar. Mekanı aydınlatmak ve tasarımınıza bir kişilik kazandırmak için mobilyalar için seçenekler gösterin veya çeşitli yeşillik türleri ekleyin.Artık farklı tasarım seçeneklerinizi seçtiniz, onları Katmanlar ve Sahneler ile sergileyin ve düzenleyin . Katmanlar modelinizi düzenlemenize yardımcı olur ve Sahneler belirli kamera açılarını, stilleri ve tasarım seçeneklerini kaydetmenize yardımcı olur. Sahneleri ayarlama hakkında daha fazla bilgi edinin .

Trimble İle çalışmak..

Birlikte çalışmak Trimble Connect ile biraz daha kolaylaştı. Örnek olarak, bir projenin iç tasarım bölümünde çalışmanız gerektiğini, diğer bir ekip üyesinin de MEP detaylarını eklemesi gerektiğini düşünelim. Şimdi bunu daha az stres ve yeniden işleme ile yapabilirsiniz. Trimble Connect’ten SketchUp’a bir referans modeli alarak başlayın. Bunu değiştiremezsiniz, ancak projeyi daha kolay koordine etmek için bağlam olarak kullanabilirsiniz. Bir projenin farklı bölümlerinde çalışan birden fazla tasarımcıya sahip bir tasarım ekibiniz varsa bu gerçekten faydalıdır. Ardından, sürüm kontrolü için kuralları ayarlayın. Diğer ekip üyelerini projenize davet etmeden önce, hangi dosyaların erişebileceğini kontrol etmek için farklı izinlere sahip gruplar oluşturun. Sürüm kontrolünü kullanmak, proje geçmişini ve ilerlemesini izlemenizi sağlar.

Bir dosyanın bir kopyasını Trimble Connect’e her yüklediğinizde, sürümleri izler. Modelinizin farklı sürümlerini yönetmek için sürüm kontrolünü kullanın ve bu sürümleri müşterinizle tasarım seçenekleri olarak paylaşın. Geribildiriminizi derleyin, dos atayın ve değişikliklerle hızlıca çalışın. Tasarımınızı sergilemenin en iyi yollarını öğrenmek için Bölüm 2 için bizi izlemeye devam edin .

İYİ ÇALIŞMALAR..
Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup 2015
    1. CGIFlythrough 06 Ocak 2020

Bu videoyu beğendiniz mi?
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"