Sketchup Gpu Render

Published on 21 Ocak 2013

Sketchup Gpu RenderSketchup Gpu Render yani ekran kartı render konusunda uzun yıllar beklemiş bir program.Thea render bu konudaki eksikliği görüp sketchup için yatırım yapan ve sonuçlarını en iyi şekilde alan bir render eklentisidir.

Bu eklenti sayesinde hem cpu (işlemci) hemde gpu( ekran kartı) üzerinden render alınabiliyor.Aynı zamanda her ikisi kullanılarakta render alınmakta.Bu yetenekleri ile sketchup için en iyi render motorlarından biri olma ünvanını taşıyor aslında.

Thea Sketchup için çıkmış yeni bir render motorudur, getirmiş olduğu özellikler ve hız ile , sketchup kullanıcıları arasında hızlıca yükselişe geçmiş ve yenilikler ile sketchup’a renk katmıştır. Özellikle GPU render özelliğinin gelmesi sketchup için en büyük yeniliklerden biridir.

Şu ana kadar sketchup içerisinde GPU yani ekran kartını kullanarak render alabilen bir render motoru bulunmamaktadır.Yakın zamanda vray ürünün sahibi olan chaos grup, ekran kartı üzerinden render alan corona render firmasını satın alarak, ekran kartı üzerinden render alan motorlara daha çok öne vermiştir.İlerleyen zamanlarda sketchup corona render gibi Sketchup Gpu Render motorlarının yükselişini  görebiliriz.

Sketchup Gpu Render ve Thea for SketchUp

Thea Render özellikleri

(Proxies gibi) Harici Modellerinin çoğaltılması
Point (Omni / Spot / IES), Alan ve Çevre Aydınlatma
Gelişmiş Kamera Ayarları
Entegre ve Dış Thea Material Editor
Birden fazka Kontroller ve Render Kanalları
Çapraz-Platform (MS Windows / Mac OSX)
SketchUp Sahnelerini ve Thea Ayarlarını Kaydetme

Sketchup Gpu Render Tanıtım filmi

Aşağıdaki tanıtım filmi Sketchup Gpu Render, Thea render için sizlere daha fazla fikir verecektir.

Thea render hakkında örnek görsellere bakmak için burayı ziyaret ediniz.Özellikle sahne kullanımı ve poligon sayısının ağırlığına bakmadan direk renderın başlaması

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Dış Mekan Kompozit Kaplama Eğitimi

çok güzel bir özellik.

    1. yasir 19 Haziran 2013
    2. muhammed 19 Haziran 2013
    3. Architect 20 Haziran 2013

Bu videoyu beğendiniz mi?
Sketchup Gpu Render
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"