Sketchup Free Model

Published on 14 Şubat 2020

Sketchup Free Model, yani ücretsiz model siteniz artık hazır arkadaşlar. 3D piyasasını takip edenler bililer, son zamanlarda ücretsiz model bulmak çok zor ve zahmetli bir iş haline gelmeye başladı.

Kullanıcılar istedikleri modelleri bulamıyorlar, buldukları zaman ise bu modellerin çoğunun ücretli olması, 3D projeler de ilerleme konusunda problemler oluşturmaktadır.

Free Model içerisinde neler var ?

Sketchup Free model sitesinde hemen hemen her alan için ücretsiz 3d model bulabilirsiniz. İç mekan modellerinden, dış mekan modellerine ve aksesuarlara kadar bir çok 3D modeli ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Aynı zamanda 3D gruplarından alınan ücretsiz modeller ile , site arşivi genişleyerek daha kaliteli hale gelmektedir.

Site içerisinde alt kısımda bulunan , 3D Sanatçı kısmı modellerin kime ait olduğunu ve program bilgisini , indiren kullanıcıya vermektedir.

Site için sadece ufak bir kayıt olma zorunluluğu vardır, çok basit şekilde kayıt olduktan sonra, tüm modelleri kısa zamanda indirebilirsiniz.

Aynı zamanda kendi modellerinizi , Model gönder kısmından göndererek diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Diğer ücretsiz 3D Dosya Türleri varmı ?

Sketchup Free model içerisinde sadece Sketchup dosyalarına yer verilmeyecek, ücretsiz 3dsmax dosyaları, ücretsiz blender ve diğer dosya türleri ve render motorları için kullanılan sahnelerde paylaşılacaktır.

Şu an ücretsiz 3d model sitesinde 60’dan fazla konu mevcuttur. Bu dosyaları indirip , kendi ücretli ve ücretsiz işlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Böylelikle site içeriği zengileşecek ve tek bir 3D programa bağlı kalmadan diğer dosya türlerini de indirebileceksiniz.

Aynı zamanda site içerisinde sketchup pluginleri ve diğer 2d kat planı gibi önemli dosyalara yer verilecektir.

Sketchup Vray , Corona Render, Vray render motoru, Lumion ve Twinmotion gibi sahnelerin paylaşımlarınıda site içerisinden bulabileceksiniz.

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Sketchup 2015

Site adresi : https://sketchupfreemodel.com/ dur.

Bu videoyu beğendiniz mi?
Sketchup Free Model
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"