Sketchup Bitkiler için PNG Dosyası

Okunma: 2.743 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Sketchup BitkilerSketchup içerisinde verimli çalışmak için Sketchup Bitkiler konusunda bazı yapılması gerekenleri bu makalede anlatmıştım.Verimli çalışmanın diğer bir hususuda çok büyük sahnelerde 3d ağaçlardan kaçınmaktır.Peki bu durumu nasıl çözeceğiz ? Bu durumu çözmenin diğer yolu png dosyalarını kullanmaktadır.

Bu png dosyası içerisinde bir çok Sketchup Bitkilerini bulacaksınız.Aşağıda sketchup bitkiler dosyasını indirebilirsiniz.Bu png dosyaları , normal 3d dosyalarına göre hem resim formunda hemde yüzey poligon sayısı bakımından minumum düzeyde oldukları için , size en iyi hızı ve stabiliteyi vereceklerdir.

Sketchup Bitkiler ve PNG Dosyası Kullanmak

Sketchup İçerisin de özellikle geniş ve kalabalık sahnelerde render alırken, çizilmiş 3d ağaç modelleri kullanmanız, sahnenizin render süresini artıracaktır.

Aynı zamanda sahnenin kalabalık oluşu yüzünden anormal bir ram kullanımı söz konusu olacaktır.

Poligon seviyeleri yüzünden 3 boyutlu programlar da bitkiler sahne üzerinde kasılma yapmaktadır.
Hem boyut hemde poligon sayısı bakımından yüksek miktar da , bilgisayar sisteminin rem kullanımından yemektedir.

O yüzden png dosyalarını kullanarak, yukar da görmüş olduğunuz şekil de render görüntüleri alabilirsiniz.Aşağıda vereceğim dosyayı indirerek png resimler, çizim içerisin de nasıl kullanılmış canlı olarak kendi Sketchup programınız da bakabilirsiniz.

Sketchup Bitkiler PNG dosyası

Dosyayı  indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız

http://www.mediafire.com/?nyb46dp021c44hh