Sketchup 2018

Okunma: 3.152 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

sketchup 2018

Sketchup 2018 Yenilikleri

Bugün Trimble firması tarafından Sketchup 2018 versiyonu kullanıma sunuldu, ilk bakış esnasında sadece açılış ekranında yeni bir karakterin gelmesi ilk göze çarpanlardan, daha sonra ilave olarak 2 komutun eklendiği görüyoruz, genel olarak kullanıcıların sürekli beklediği 4 lü çalışma ekranı gelmemesi, bu sürümde yine kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.Trimble firmasının yaptığı açıklamalarda daha az hatayla daha fazla performans sunan bu sürüm de ilk açılış da göze çarpmayan, bazı özellikler eklenmiş.

Sketchup 2018 3D Atölyesi için yeni bir görünüm

SketchUp 2018 de  3D Atölyesi’ni yeniden inşa edildi ve bu şekilde daha kullanımı kolay ve daha hızlı arama zamanı ile modelleri daha net bulmamızı sağlayacak özellikler eklendi.Bir model bulmak ve içeriği düzenlemek için kendi koleksiyonları oluşturmak da aha hızlı bir 3D atölyesi göreceksiniz.

Sketchup 2018 WebGL Görüntüleyici

3D Atölyesi her yeni model için , entegre WebGL görüntüleyici ile çalışır durumda artık. Bu özellik projenizi indirmeden önce, 3D modelleri önizleme anlamına gelir. Ziyaretçiler Sketchup standart navigasyon araçları veya kendi önceden ayarlanmış sahneleri kullanarak projeler keşfedebilirler, böylece diğer web sayfalarında 3D modelleri gömebilirsiniz.

Sketchup 2018 Doğrudan yükleme

Yeni 3D Warhouse ile modellerinizi direk doğrudan yükleme yeteneğine sahip.

Dosya Boyut Sınırı

Bundan sonra modellerin maksimum boyutu olarak 10 ila 50 megabayt olarak  3D Atölyede saklayabilirsiniz.

Yeni ürün katalogları

3D atölyesine eklenen yeni katalog özelliği ile aradığınız objeleri daha rahat bulacaksınız.

Ruby 2.0

Geliştirilmiş Ruby Kodlama ile artık sketchup için daha rahat eklenti ve araçlar kodlanabilinecek.

Yeni Arc Sekmesi

Şimdi Yay çizmek için 3 farklı yönteme sahibiz.2 noktalı yay aracı veya 3 noktalı yay aracı veya merkezden başlayan yay aracı olarak sınıflandırabiliriz.

Büyük Modeller için daha hızlı gölge

Eski Sketchup versiyonlarında karışık modellerde çalışırken oluşan karmaşık gölgeler büyük sorun oluşturuyordu.Yeni hazırlanan gölge motoru ( ismi: shadowmaster) ile büyük ve karmaşık modellerde gölge problemleri ortadan kaldırıldı.

Otomatik Metin

LayOut’da otomatik olarak “Bugünün Tarihi”, “Sayfa Numarası” ve “Proje Adı” gibi kuralları kullanarak metin ekleyebilirsiniz. Önceden ayarlanmış etiketler listesinden seçim yaparak, bunları özelleştirebilir veya  sıfırdan kendi yapabilirsiniz.

Akıllı etiketler

Modellerinize layer katmanlarında olduğu gibi, etiket ekleyebilirsiniz.

Geliştirilmiş vektör rendering

Vektör render model görünümleri için 15x hızında bir gelişme sağlandı. Çizimi Layaouta çağırdığınız da berrak, temiz ve daha iyi performans sağlayan çizim ile karşılaşacaksınız.

Uzun belgelerde Akıcı performans

Layout çoklu çalışma sayfalarında daha önceden oluşan kasılma ve yavaşlama giderilmiştir.

Sketchup 2018‘i ilk açtığınız zaman çok fazla özellik olmadığını görebilirsiniz ama gerek performans gerek iş akışını hızlandıracak işlemler yapıldığını yukarıdaki özelliklerden görebiliyoruz.Her yeni program daha iyi performans ve daha hızlı modelleme sunacağı için Sketchup 2014 proyu sizlere tavsiye ediyoruz.

Sketchup 2018 i buradan indirebilirsiniz.