Lumion 3 Yenilikleri ve Özellikler

Okunma: 2.114 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

LumionLumion , Sketchup Porgramında animasyon ve render işlemlerini kolaylaştıran bir 3D görselleştirme editörüdür.Bugün sizlere sketchup programının animasyon eksikliği çok iyi kapatan fakat sistem bakımından çok güçlü bir animasyon programından Lumion 3’den bahsetmek istiyorum.

Giderek gelişen yapısı ve sketchup programına olan desteği ve uyumu ile sketchup programı içerisindeki en önemli eksiklik olan animasyon olayını ,kökünden çözen bu programın tek bedeli sadece güclü bir bilgisayar sistemine sahip olmak.Onun dışında kolay kullanımı ve geniş alanlarda çalışma kolaylığı ile tercih edeceğiniz bir animasyon ve render programıdır.

Lumion Özellikleri

Yansıma

Lumion Zahmetsizce doğru yansıyan yüzeyler oluşturur. Bu özellik parlak zeminler, aynalar ve diğer birçok yansıtıcı yüzeyler için çok yararlıdır.Doğru yansımaları sahnede yüzeyleri tanımlayarak etkin olabilir. Tanımlanan düzlemde tüm yüzeyler daha sonra otomatik olarak doğru yansımaları gösterecektir.

Global aydınlatma

Yepyeni bir global aydınlatma, aydınlatma ile her zamankinden daha gerçekçi kaplamalar oluşturun ! Bu özellik yüzeylere sıçrayan ışığı simüle eder.Işık yüzeye vurunca, ışığın bir kısmını geri sıçrar ve yakındaki yüzeyler aydınlanır.Aydınlatma algoritması Bu sofistike uzantı görsel gerçekçilik düzeyini artırmak için kolay bir yoludur. Bu pogram içerisinde önemli olarak Global aydınlatma sağlayarak, görüntüler daha sıcak ve daha doğal bir görünüm.Ve ek ince renk tonlarını görüntülerin ve filmlerin genel görünümünü geliştirmek.

3D Ses

Genel deneyimini geliştirmek için sahneye 3B ortam sesleri ekleyin. 3D sesler avantajı kameranın konumuna göre ses düzeyi, perde ve yönü adapte olmasıdır.Yeni zengin Ses Kütüphanesi ortam sesleri geniş bir yelpazede sunarak mükemmel ses sahne oluşturmak için kolaylaştırır. Örneğin gök, yağmur, kalabalık sesler ve çok daha fazlası.Lumion ile arka planda kendi müzik (. WAV) yüklemek de mümkündür.

Geniş model kütüphanesi

En kayda değer birçok yeni yüksek kaliteli bitki ve ağaç modelleri programın içine dahildir. Yeni modeller şekil ve büyüklük olarak çok çeşitli gelir ve her zamankinden daha gerçekçi ve güzel görünür.

Yeni ağaç kümeleri saniyeler içinde yoğun orman ile bir alanı doldurmak izin verir.Biz de çeşitli pozlar ile yeni animasyonlu 3D insanlardan bir dizi oluşturduk.Örneğin, mayolu insanların güneşe uzanması, gazete okurken ya da bir dizüstübilgisayar ve benzeri kullanan kişiler gibi.

Mevcut modellerin yükseltmeleri yanı sıra yepyeni gemi ve tekneler, uçaklar, bahçe mobilyaları, binalar ve diğer birçok modelleri ile şekillendirilmiştir.

Video Dokular

Lumion 3.0, video dokular MP4 dosyaları kullanmak mümkün olacak.Örneğin animasyonlu reklam işaretleri için, TV ve konserler için projektör ekranları için en sık kullanılan Mp4 dosya sistemidir.

İnanılmaz gökyüzü

Lumion zaten sektöründe en gelişmiş gökyüzü mantolama sistemleri birini içinde bulunduruyor.Lumion 3.0 ile, görsel güzellik ve gerçekçilik görülmemiş düzeylere ulaşacaktır.Diğer görselleştirme yazılımları göklerin basit arka plan görüntülerini veriyor. Lumion kendi tamamen özelleştirilebilir gökyüzü oluşturmanızı sağlar. Gökyüzü aydınlatması, yoğunluğu ve örneğin bulutların şeklini tanımlayabilirsiniz.Lumionda bulutlar rüzgarla hareket ve çevre değişiklikleri gibi güneş ışığına tepki verir. Bir başka önemli yeni özellik Volumetrik Bulutlar etkisidir. İlk kez, artık bulutların üzerinden uçmak ve bulutlar bile altında dünya üzerindeki gölgeler mümkün olacak.

Lumion Editör geliştirmeleri

Lumion 3.0 genelinde sayısız iyileştirmeler vardır. Bir önemli değişiklik tüm film efektleri açıkken artık sahne inşa edebilir olmasıdır. Eğer film ile aynı ayarlara sahip malzeme ağaçları yerleştirmek veya düzenlemek istiyorsanız, bu çok yararlıdır.Yeni bir kısayol sistemi de artık gelişmiş fonksiyonları aramak zorunda kalmayacaksınız. Eğer bir model taşırsanız Örneğin, size arazi modeli çırpıda yapmak için G tuşuna basabilirsiniz.Birçok karmaşık diyalog pencereleri de yine aynı işlevselliği sunan basitleştirilmiş versiyonları bu programın özelliklerinden biridir ve daha kullanıcı dostu bir şekilde yerini almıştır.Daha fazla bilgi için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz.