Autocad’den Sketchup’a Dosya Aktarımı

Okunma: 58.057 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Autocad'den Sketchup'a Dosya AktarımıMerhaba Arkadaşlar bugünkü videomuz bizden çok sık istenen , Autocad’den Sketchup’a Dosya Aktarımı  ve olası sorunları anlatmaya çalıştık.Dwg dosyasının aktarımı ve aktarım yapıldıktan sonra nelere dikkat etmemiz gerekiyor, video da ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.Autocad’den Sketchup’a dosya aktarırken hem ölçülü çalışmak hemde gereksiz layerların engellenmesi için bazı önemli konuların yapılması gerekmektedir.

Bu konulara dikkat ederseniz, sketchup programındada sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışırsınız.

Videoları aşağıdaki linkten makalenin sonunda verdiğim kısımdan izleyebilirsiniz.Aynı zamanda bu konuyla ilgili takıldığınız kısımları yorum kısmına eklemeyi unutmayınız.Takıldığınız kısımlarda ücretsiz olarak sizlere destek veriyoruz.Aynı zamanda aşağıdaki kendi platformlarımızdan konuyla ilgili teknik desteği sınırsız olarak alabilirsiniz.

Facebook Grubumuz için buraya tıklayınız.
Youtube Adresimizden videoları izlemek için tıklayınız.
Facebook Sayfamız için tıklayınız.
İnstagram sayfamız için tıklayınız.

Autocad’den Sketchup’a Dosya Aktarımı sırasında dikkat edilecek hususlar

Autocad’den Sketchup’a dosya aktarımı yaptığımız zaman hem, Autocad programında hemde Sketchup programında bazı düzenlemeleri yapmamız gerekiyor.Bu düzenlemeler aslında Autocad programın da çizim esnasında yapılması gereken ve çizim hatalarının Sketchup programına yansımaması için yapılan düzeltmeler olacaktır.

Bu düzeltmeler nedir ? diye soracak olursanız bunlar video’yu izledikten sonra göreceğiniz, artık uzantı olarak veya köşe kenar çizgilerinin birleşmemesi gibi durumlara diyoruz.Eğer köşe kenar kısımları birleşmez ise, Sketchup içerisin de yüzey oluşturamazsınız, yüzey oluşmadığı içinde yükseklik ve derinlik veremezsiniz.

Autocad’den Sketchup’a ölçekli göndermek

Autocad’den Sketchup’a dosya atarken, Autocad programında düzenleme yaptıktan sona , Sketchup programında sadece File/import seçeneği sırasında video’da izleyeceğiniz üzere gelen menüde ölçü birim değeri, yani Autocad programında aktardığınız dosya hangi ölçü biriminde (mm ? cm ?)  çizildi ise onu seçiyorsunuz.Daha sonra video’da verdiğimiz açık yüzeyleri kapatma seçeneği ile çizime devam ediyoruz.

Autocad’den Sketchup’a Gönderme Videoları

Autocad’den Sketchup’a dosya akatarım videolarını, sonuna kadar izliyip aşağıdaki yorum kısmına kafanıza takılan kısımları bize yazınız, en kısa sürede dönüş yapacağız.Videoları buradan izleyiniz.

Keyifli Seyirler. Aşağıdaki platformlarımızdan bu ve benzeri konulardan yadım alabilirsiniz.