Autocad Giriş Dersleri

Published on 06 Aralık 2013

Autocad Giriş Dersleri

Autocad Giriş Dersi

Merhaba Arkadaşlar , sitemiz de her ne kadar sketchup derslerini anlatsak da ,Autocad Giriş Derssleri ile bu programa da giriş yaparak kendimizi geliştireceğiz.

Bizim hem kendimizi geliştirmemiz hem de dışardan dosya aktarımı sırasın da veya tasarım yapacağımız zaman farklı programlara ihtiyaçlarımız olacaktır.

Bu derslerimiz de sizlere 10 derslik ve daha fazla ders sayısında sizlere Autocad programını öğreteceğim.Benim anlattığım dersler ile Autocad Programının ne kadar kolay öğrenildiğini göreceksiniz.

Autocad çok detaylı olmasının yanın da komut çeşitliliği bakımından çok geniş bir program fakat,

biz çizim esnasın da çok detaylı komutlara girmeden Autocad programını bu Autocad Giriş Dersleri ile öğreneceğiz.

Autocad Teknik program olmasının yanın da birçok kolaylığı da bizlere kazandıran programlar arasında geliyor.

Özellikle 2d tasarımlarınız da rahatlık bakımından sizlere çok büyük hız kazandıracaktır.

Ayrıca diğer programlarla olan uyumu sayesin de, dışarıya dosya ihraç edeceğiniz zaman,

yani dosyalarınızı Sketchup ve 3dsmax gibi 3D modelleme programlarına göndereceğiniz zaman sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bu program ile 2d üzerin de istediğiniz tasarımları oluşturup, 3d programlara rahatlıkla atabileceksiniz.

Autocad Giriş Derslerin de neler yapacağız ?

Autocad derslerin de hızlı bir şekil de programı öğrenip, plan çizimlerine geçeceğiz, ilk zamanlar da sizlere programın temellerinden başlayarak ilerleyen durumlar da programın daha detaylı kısımlarına gireceğiz.Bu detaylar bizim bu programı kullanımımız sırasın da sizlere kolaylık sağlayacaktır.Dersler karışık bir şekil de benim önceden planlamadığım şekilde devam edecek, programı doğaçlama bir şekilde önceden hazırlığım olmadan anlatacağım.Anlatım sırasın da ufak hatalarım olabilir, ama kullanım tamamiyle benim tekniğime bağlı olarak hızlı ve net olacaktır.Autocad içerisin de bizim 2D üzerinde kullanmayacağımız bir çok komut olacaktır.Bu dersler tamamiyle 2D çizime yönelik olacaktır.

Bu Eğitim İlginizi Çekebilir  Autocad çizgi yüksekliği

Autocad Dersleri Neler olacak ?

Autocad giriş derslerin de ilk olarak bu ilk dersimiz de temel mantığını anlatacağım, bu mantık sizlere programı kullanma ve bazı ilk ayarları yapma da yardımcı olacaktır.Unutmadan Autocad çok komplike program olmasın sizi korkutmasın gerçekten çok hızlı bir şekilde benim tekniğimle beraber bu Autocad programını öğreneceksiniz.Sıklıkla kullanmıyan birçok komutu eleyerek bu programın ne kadar basit olduğunu göreceksiniz, tabi benim tekniğim Autocad de , tamamiyle sadeliktir.Sade olarak proje nasıl çizildiğini gördüğünüz de şaşıracaksınız.

Autocad Giriş Dersleri serisine buradan ulaşabilirsiniz.

    1. cemil 13 Mart 2014
    2. Tekin 19 Mart 2014
    3. taylanmrt 13 Nisan 2014
    4. Burhan 05 Şubat 2015

Bu videoyu beğendiniz mi?
Autocad Giriş Dersleri
"Hayır, Teşekkürler. Lütfen Kutuyu Kapatın!"