AutoCad Eğitimi

15.762 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Modelleme Uzmanı
Süre:


AutoCad Eğitimi
Sitemiz de her ne kadar sketchup derslerini anlatsak da , bizim hem kendimizi geliştirmemiz hem de dışardan dosya aktarımı sırasın da veya tasarım yapacağımız zaman farklı programlara ihtiyaçlarımız olacaktır.Bu derslerimiz de sizlere 10 derslik ve daha fazla ders sayısında sizlere AutoCad Eğitimi vereceğiz.

Benim anlattığım dersler ile Autocad Programının ne kadar kolay öğrenildiğini göreceksiniz.Autocad çok detaylı olmasının yanın da komut çeşitliliği bakımından çok geniş bir program fakat, biz çizim esnasın da çok detaylı komutlara girmeden bu eğitimlerler AutoCad öğreneceğiz.

Autocad Teknik program olmasının yanın da birçok kolaylığı da bizlere kazandıran programlar arasında geliyor.Özellikle 2d tasarımlarınız da rahatlık bakımından sizlere çok büyük hız kazandıracaktır.

Ayrıca diğer programlarla olan uyumu sayesin de, dışarıya dosya ihraç edeceğiniz zaman, yani dosyalarınızı Sketchup ve 3dsmax gibi 3D modelleme programlarına göndereceğiniz zaman sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.Bu program ile 2d üzerin de istediğiniz tasarımları oluşturup, 3d programlara rahatlıkla atabileceksiniz.

Autocad Eğitimi dersleri

Autocad derslerin de hızlı bir şekil de programı öğrenip, plan çizimlerine geçeceğiz, ilk zamanlar da sizlere programın temellerinden başlayarak ilerleyen durumlar da programın daha detaylı kısımlarına gireceğiz.Bu detaylar bizim bu programı kullanımımız sırasın da sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Dersler karışık bir şekil de benim önceden planlamadığım şekilde devam edecek, programı doğaçlama bir şekilde önceden hazırlığım olmadan anlatacağım.Anlatım sırasın da ufak hatalarım olabilir, ama kullanım tamamiyle benim tekniğime bağlı olarak hızlı ve net olacaktır.
Autocad içerisin de bizim 2D üzerinde kullanmayacağımız bir çok komut olacaktır.Bu dersler tamamiyle 2D çizime yönelik olacaktır.

Autocad Dersleri Neler olacak ?

AutoCad Eğitimi, derslerin de ilk olarak bu ilk dersimiz de temel mantığını anlatacağım, bu mantık sizlere programı kullanma ve bazı ilk ayarları yapma da yardımcı olacaktır.
Unutmadan Autocad çok komplike program olmasın sizi korkutmasın gerçekten çok hızlı bir şekilde benim tekniğimle beraber bu Autocad programını öğreneceksiniz.
Sıklıkla kullanmıyan birçok komutu eleyerek bu programın ne kadar basit olduğunu göreceksiniz, tabi benim tekniğim Autocad de , tamamiyle sadeliktir.
Sade olarak proje nasıl çizildiğini gördüğünüz de şaşıracaksınız.

Autocad Eğitimi ve Başlangıç Sayfası Ayarları

Bu dersimiz de sizlere Autocad başlangıç sayfası hazırlama esnasında hangi ayarları yapmanız gerekiyor.
Bu ayarları 2 kısım halin de sizlere göstereceğim.Bu ilk bölümde bazı temel ayarları gösterek, autocad başlangıç sayfası nasıl ayarlanır 2 ders halinde göreceksiniz.
AutoCad Eğitimi derslerini sağdaki panelden izleyebilirsiniz.

AutoCAD Line Komutu

Bu dersimiz de ana çizim komutu Line komutunu ve bikaç önemli adımı göreceğiz.Aynı zamanda osnap araçlarından bazı ipuçları ders sırasın da anlattım.
Line ve ve Pline arasında ki ince bağlantıyı ve Yakalama araçların da ki bazı incelikler ile çizimlerinizi daha kolay yapabilirsiniz.
Line komutu çizimin temel komutlarından birini oluşturmaktadır.Line komutuna hakimiyet ileride çizim yapmanızı kolayştıracak yapı taşları arasındadır.
Aynı zaman da en basit komutlardan biridir.

AutoCad Eğitimi Layer Mantığı Anlatımı

Bu dersimiz de Önemli Konulardan ve Autocad Temel prensiplerinden olan Autocad Layer mantığını hazır bir proje üzerinde gösteriyorum.
Layer mantığı ile sizler de çalışmalarınız da hatasız ve düzenli planlar çizebileceksiniz.
Düzenli çalışmanın prensiplerinden biri Layer mantığı ile çalışmaktır.
Yine çok basit bir mantığa sahip olan bir işlev sayesin de Autocad içerisinde düzenli çalışmanın prensiplerini öğreneceksiniz.

AutoCAD Layer Mantığı Anlatımı devamı

Bu dersimiz bir üstteki layer mantığı dersinin devamı olarak çekilmiştir.
Layer mantığı detaylı anlatılarak çizime geçiş aşamaları anlatılmış ve örnek bir çizimle ders bitirilmiştir.
Layer mantığı ve çizime başlama kısımları Autocad içerisinde en önemli konular arasından gelmektedir.

Autocad ve Sketchup

Autocad dosyaları sketchup dosyaları ile tam uyum için de çalışmaktadır.Autocad projelerinde eğer sadeleştirmeyi en aza indirererek,
3D yapmak istediğiniz çizimleri programa atarsanız sizin için çizim yapmak kolay olacaktır.

Autocad Programının Kolaylıkları

Autocad programının kolaylıklarını gerçekten saymakla bitiremeyiz, teknik çizim programı olmasının yanında içinde bulundurduğu bir çok komut sayesin de bizim çizimlerimizi hızlı ve akıcı bir şekilde yapmamıza olanak tanıyan programlardan biridir.Bu kolaylıkları sizlere AutoCad Eğitimi ile anlatmaya çalıştık.

Kendini daha fazla geliştirmek için
ücretli eğitimi
Satın Al
Paylaş Hediye Kazan
Benzer Eğitimler