Sketchup Vray Banyo Modelleme

Okunma: 5.665 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Sketchup Vray Banyo Modelleme

Sketchup Vray Banyo Modelleme

Merhaba Arkadaşlar, 2 nci ücretsiz eğitim dvd’si Sketchup Vray Banyo Modelleme ile sizlerle Tekrar beraberim.Bu dvd ile sizlere küçük bir banyo modellemesi yaparak vray render ayarlarını ve bu ayarlar sonrası önemli photoshop düzenlemelerini gösterdim,bizi takip edenler daha önce yine ücretsiz bir banyo modellemesi yaptığımızı bilirler, fakat bir önceki sketchup vray banyo modelleme setin de,  sessiz yani konuşma olmadan çektiğimiz için daha sonradan sizlerden gelen, yoğun istek üzerine sesli olarak bu şekilde bir eğitim serisi hazırladım.Bu şekilde Sizlerde iç mekan içerisin de en azından ana hatları ile bir banyo modellemesi sırasında hangi ışıkları ve hangi ayarları kullanmanız gerektiği öğreneceksiniz.Tabi her modelleme ve vray ayarlarında herkesin kendine has tekniği ve ışıklandırma yöntemi olsa da, ana hatları ile bu şekilde bir yerleşim ve ayarlar çoğu modelde sizin başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Sketchup Vray Banyo Modellemede neler kullanıldı ?

Banyo modellemesi sırasında ana hatları modelleyerek, geri kalan tefrişleri ise hazır model kullarak çalışmanın hızlı bir şekilde sonuca gitmesini sağladım.Bu Banyo Modelleme ve vray eğitim dvd si kısa sürede etkili bir şekil de hızlıca sonuca gitmeyi amaçlamış bir eğitim içeriğidir.Anlatım ve içerik hızlı bir şekilde devam ettiği için ufak hatalar ve eksikler mutlaka olacaktır.Sizlerin bu konuda önemli hatları kavrayıp bu şekilde ilerlemesini öneriyorum.Modelleme ve render yaparken eğitim seti içerisindeki banyonun aynısı değilde farklı modeller çizip render almanız ve hatalarınızı görmeniz , sizin ilerlemeniz açısından çok faydalı olacaktır.

Sketchup Vray Banyo Modelleme Sonuç ?

Bu ve buna benzer eğitim setleri gerek bu ana sayfamızda gerek grup adreslerimizde farklı şekillerde paylaşıldı, paylaşmamızda ki esas gaye ve amaç , bu ücretsiz eğitim veren sitemizin daha iyi yerlere gelip daha kaliteli içerik üretmesine katkı sağlamaktır.Sizlerinde deneyimlerinden Sketchup Türkiye ailesi olarak faydalanabiliriz, eğer çekmek istediğiniz bu şekilde buna benzer veya farklı programlar kullanıyorsanız eğer bu eğitim setlerini admin@sketchupturkiye.com adresine yollayıp ana sayfamızda isminizle beraber yayınlamasını sağlayabilirsiniz.

Not: Bu çalışma REFERANS RESİM kullanılarak, HAZIR MODEL ilaveleri ile görselleştirmeye gidilmiştir.

Banyo Malzemelerini indirmek için TIKLAYINIZ

Banyo Modelleme 01

Banyo Modelleme 02

Banyo Modelleme 03

Sketchup Vray Banyo Modelleme 04

Sketchup Vray Banyo Modelleme 05

Sketchup Vray Banyo Modelleme 06

Sketchup Vray Banyo Modelleme 07

 • muhammed

  videoları uygulayarak izliyorum. çok teşekkür ediyorum sayenizde sketchup ı öğreniyorum

  • Teşekkürler İyi çalışmalar.

 • İbrahim Aybek

  Vray Rendera yeni başlayanlar için çok faydalı bir eğitim.

  • Teşekkürler İyi çalışmalar.

 • mustyp

  Merhaba, daha önce videoları izleyebiliyordum ama şimdi açılmıyor.

  • Merhaba, Youtube kapatıldığı için videoları izleyemiyorsunuz fakat bilgisayarınızın DNS adresini değiştirerek tekrar videoları izleyebilirsiniz.

 • Kemal

  Merhaba ben butun ayarlari bire bir aldim ama GRAY Render a geldigim vakit OVERRIDE COLORS dedigimde render almiyor… bunu nasil coze bilirim

 • ali

  MRB PHOTOSOP İÇİN PNG IŞIK PARLAMALARINI NERDEN İNDİREBLRM.

 • Abdulaziz

  Herşey tamam da Photoshop bilmiyoz arkadaş yaa. zaten vrayda zayıfım.

 • Musa Oruç

  ben de bu projeyi yapıyorum gayet başarılı renderler aldım ama duvardaki nişin içerisine yerleştirdiğim ışıklar renderde bir türlü ışık vermedim bütün ışıklardan ayrı ayrı kopya alıp yine denedim ama olmadı diğerleri ise ışık veriyor. Deneme sürümü kullandığımdan olabilir mi? Bu arada gayet güzel bir çalışma olmuş.

  • ieslerde genel bir hatadır, değiştirip farklı bir ies dosyası kullanabilirsiniz.

 • Nesrin

  Ufuk hocam 6. video ya kadar aynı şeyleri yaptım fakat deneme renderında pencere dışında her yer karanlık oldu sorunu anlayamadım yardımcı olabilir misiniz