Sketchup Türkiye Motivasyon

Okunma: 7.244 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Sketchup Türkiye

Sketchup Türkiye Motivasyon

Sketchup Türkiye içerisinde gruplarımızda ve sayfalarımızda, arkadaşlarımız  ve diğer İnsanlar bize her zaman sordu ?

Başarının sırrı nedir diye ? Cevap ise her zaman kendine güvenmek olarak cevapladık.

Kendine güvenmek ve yapabildiğiniz konular üstünde çalışmalar çıkarmak her zaman kendinize güvenmenin ilk şartıdır.

Kendinize sorun , ne olmak istiyorum değil ! Kim olmak istiyorum ? Başarılı bir mimar mı ? Başarılı bir görselleştirme uzmanımı ?

Başarılı bir Oyun yapımcısı mı ? Başarılı bir 3D Görselleştirme sanatçısı mı ?

Sketchup Türkiye

Sizi ne mutlu ediyor ? Sizi mutlu eden işlerin üzerinde yoğunlaşın ve kendinizi mutlu edecek işlerin üzerine gidin.

Başarının diğer sırrı ise , yaptığınız iş üzerinde mutlu olmaktır. İnsanlar ne düşünürse düşünsün, her zaman kendinize güvenin !

Başarısızlıktan korkmayın , bir çok durumda başarısızlığa uğradık ! her zaman kazanamadık ! her zaman kazanamazsınız ama , şunu da unutmayın kaybetmekten de korkmayın !

her bir başarısızlık sizin ilerde başarılı adımlar için atacağınız en önemli olaylardan biri olacaktır.

Birçok defa insanlar bunu sen yapamazsın boşver ! diyebilir.Bu iş seni aşabilir, başaramazsın, kimse bakmaz diyebilir !

İşte bu insanları dinlemeyin ve bu insanlara sürekli dikkat edin. Kimse bunu yapamadı ve yapamaz diyenlere, ben bunu yapmadan bilemem deyin !

Her zaman kendinize ben bunu yapabilirimi ekleyin , dünyada en önemli şey sıkı çalışmaktır.

Bir çok kişi sizden daha çok sıkı çalışacaktır, kimisi çok akıllı, kimisi çok pratik olacak, kazanmak istiyorsanız eğer çok çalışmaktan başka şansınız yok !

Piştiğinizde ise en önemli şey , aldığınız geri vermektir ! Bu sizi daima ileriye götürecektir.

Kendinize güvenin, Kuralları yıkın
Sıkı çalışın
ve aldığınız geri verin.

Saygılarımla..

UFUK ŞEN

 • TOLGA

  3D modelleme öğrenmeye çekiniyordum bu işi yapamam vs. diye sizin ve sizin gibi insanlar sayesinde kendime güvendim şuan modellemeye başladım ve kafamda yavaş yavaş herşey oturmaya başladı süreç gerektiren bir durumun olduğunun da farkındayım , söylediğiniz gibi sıkı çalışmak en önemli unsur.

  Sketchup eğitimleri için teşekkürler . İYİ ÇALIŞMALAR …

  • Sizlere birlşeyler katabiliyorsak ne mutlu bize.

 • TOLGA

  merhaba , tekrar birşey soracağım bu sketchup yeni başlayanlar katalogdaki videolarınızı izlemeye başladım modellemeye sketchup dan başlamak sizce mantıklı mı doğru mu yanlış mı ? 3dmax e taban hazırlamış olur mu sizin görüşlerinizi bekliyorum …

  • Sketchup ve 3dsmax’in modelleme mantığı farklıdır, sketchup ile başlarsanız sadece algı olarak 3d vizyonunu tanırsınız.Onun haricinde modelleme teknikleri farklıdır.

 • TOLGA

  Peki bu modellemeye nerden başlamak gerekir hangi donanımlara sahip olmak gerekir nerden başlasak tavsiyeleriniz nelerdir ? …

  • Eğer sketchup kullanmak istiyorsanız, sitemizdeki başlangıç videolarını izleyip daha sonra bol bol modelleme çalışmalısınız. Tabi bu sürede kaplama ve render olaylarına geçmemelisiniz, çünkü onlar farklı konulara giriyor.İlk olarak modelleme konusunun halledilmesi lazım.

 • TOLGA

  Öncelikle cevaplarınız için gerekli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ..

  Hocam şuan yeniden başlayanlardan başlayıp devam ediyorum ”Sketcup Videolarını ” bitirdikten sonra kaplama ve render olaylarına geçmem lazım sanırım doğru mu anlamışım ? İYİ ÇALIŞMALAR …

  • Videoları bitirdikten sonra , direk modellemeye çalışın ve diğer videoları izleyerek uygulayın.Takıldığınız yerleri forumda araştırdıktan sonra sorabilirsiniz.

 • Mücahit

  Basit bir işletme krokisi çizmeye çalışırken sketchup ile tanıştım ve kendimi burada buldum. İhtiyacım olan şey layoutmuş en son videolara gelince farkettim:) Anlatımlarınız çok etkili 2 gündür bütün videoları izledim bu işlerden hiç anlamayan biri olarak şu anda 3d çizim yapabiliyorum sayenizde. İşime yaramayacak ama bilgi bilgidir. Teşekkürler iyi çalışmalar.

 • ışıl

  yaklaşık bir haftadır.yeni başlayanlar bölümüne 2 defa çalıştım.gayet rahat bir şekilde modelleme yapabiliyorum.ilk 3 boyutlu çalışmam sketchupta oldu.şimdi render almak istiyorum önce renderme almalıyım.yoksa puldingleremi çalışmalıyım ? fikir verirseniz sevinirim..

  • Kaplama aşamalarına ve pluginlere geçebilirsiniz.Yavaş yavaş render denemelerinede başlayınız.

 • yagmur

  merhaba admin. yeni bir işe başladım ve prefabrik evlerin projelerini çizmem gerekiyor. sketchup ile nereden başlamalıyım , tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler …

 • bade

  merhaba admin sketchup 2013 kullanıyorum çok fazla bilgim yok ayarlarını bozdum sanırım (dimension ayarları metre filan giremiyorum) nasıl düzeltebilirim yardımınızı bekliyorum.

 • bade

  bu arada eğitimleriniz için sonsuz teşekkürler takipteyim 🙂

 • Derya

  Evet katlıyorum. Teşekkürler.

 • kk

  türkçe nası indirilioo??

 • Sibel

  Aldığınızı geri verin cümlenizi okurken mutlu oldum demek hala iyilik yaşıyor, teşekkürler şimdiden emekleriniz için.

 • ekin

  benim isteğim ise 3d öğrenip sinema sektöründe katkı sağlamak. teşekkür ederim çalışmalarınız için.