Sketchup Kendi Templatenizi Oluşturmak

Sketchup Kendi Templatenizi Oluşturmak

Bugün Trimble firması tarafından, Sketchup 2014 versiyonu kullanıcıların indirimine sunuldu , Bu adresten sizde sketchup 2014 versiyonunu indirip kullanabilirsiniz.Sketchup 2013 versiyonuna göre çok farklılık olmamakla birlikte kullanıcıların en çok beklediği 64 bit versiyonuda malesef bu versiyonla beraber gelmedi.Sketchup 2014 dü açtığınız da karşınıza yeni bir karakter geliyor ismi sophie , artık bundan sonra sizi sophie karşlıayacak.Bu esnada grup adresimizden sorulan sorulara istinaden , bu açılış template sayfasını nasıl değiştiririz gibilerinden birkaç soru geldi ve Ferdi Erken arkadaşımız aşağıda resimde gördüğünüz gibi ufak bir ders hazırladı sizler için.

Sizlerde açılış sırasında kendi karakterinizi belirleyip sayfanın sizin istediğiniz karakter ile açılmasını sağlayabilirsiniz.

sketchup template

sketchup template

 

 • Selam Aleykum,

  Direk konuya dalıcam.

  Size Teşekkür ediyorum hem de çok. Sizin Emeğiniz sayesinde Tasarımı Çizimi öğrendim. ve Elimde Meslek oldu.

  Ne kadar teşekkür etsem azdır…

  Hakkınızı Helal edin lütfen…

  Saygılarımla..

  • Aleykümselam, sizlere birşeyler kattıysak eğer ne mutlu bize.

 • zafer

  merhaba, autocad kullanmakla birlikte 3 boyutlu çizim programı hiç kullanmadım. nasıl öğrenebilirim?

 • süreyya

  merhabalar, iyi çalışmalar dilerim önce.
  ben autocad, netcad, arcgis programlarını kullanıyorum fakat birkaç gün içerisinde sokak ölçeğinde; binalar, semin, kaldırım, ağaç, cephe vs ayrıntıları olan-çok profesyonel olması şart değil-bir görsel hazırlamam gerekiyor. sketchup’ta çok acemiyim, müthiş vakit kaybediyorum çok basit komutlarda bile. bana genel olarak temel düzeyden başlayan ve hızla işlerimi halletmemi sağlayacak anlatımları içeren bir kaynak önermeniz mümkün mü? ya da “ihtiyacın olacak komutlar şunlardır, kurcala öğren” gibi bir tüyo. teşekkür ederim.

 • Abdulkadir DEMİREL

  Evren bey size çok teşekkür ederim.
  emeğinize sağlık evren bey yaklaşık 2 haftadır.You tube dan eğitim videolarını izliyorum ve her sabah ofise gelmeyi iple çekiyorum yeni videoları izlemek için fakat benim bir sorunum var seçim aracın da mouse soldan sağ sürüklemede kare şekilde seçim bölgesi ve mouse sağdan sola sürüklediğimde kesik kesik çizgili seçim bölgesi görünmüyor.Mouse nesleri seçiyor fakat mouse sürükledğimizde oluşması gereken seçim kutuları oluşmuyor.Programı sildim yeniden yükledim olmadı kafayı yiyeceğim lütfen yardımlarını rica ediyorum.

  • salim kaya

   aynı sorunu bende yaşiyorum. çözümünü buldu iseniz paylaşırsanız sevinirim.