Sketchup Indigo Eğitim Seti

19 Ağustos 2015
6.945 okunma

Sketchup Indigo Eğitim Seti

Sketchup Indigo render motoru ile HDRI Dosyası eklemek 04

Sketchup Indigo render motoru ile, HDRI dosyalarını eklemek ve farklı işlemler yapmak çok kolaydır.Bu yönüyle Vray render motorundan bir tık daha üstte durmaktadır.Neden ? Çünkü tek tıklama ile HDRI dosyasını seçip, yönünü belirleyebiliyorsunuz.Bu şekilde hızlıca işlem yapabilme kabiliyetine sahipsiniz.Aynı zamanda HDRI dosyalarını hızlı bir şekilde okuyabilmesi , indigonun en büyük artılarından biridir.

Yorum yapmak ister misiniz?

  • Erhan Herro

    Merhaba Hocam İyi Çalışmalar;
    Benim sorum indogo render motorunun zamanlaması ile alakalı yani gecen geçe akşamdan sabaha kadar pc render alması için acık bıraktım indigo render ile ortalama 12 saatlık bir süre geçti ama baktığımda devam ediyordu ve hala tamamen iyibir resim alamamıştı bıraksam sanki haftalarca sürecek rica etmem sadece resim alma süresi ve ayrıca resim çözünürlüğü ile ilgi bir ders videosu hazırlaya bilirmisiniz yada anlata bilirmisiniz. çözünürlük derken baskıda kullanılmak için 300 DPI veya 72 DPI gibi değerler

    • Merhaba, indigo render yapısı gereği bu şekilde uzun hesaplama yapıyor.Basied ve unbasied denilen render sistemleri vardır, dersde de anlattım bunları.İndigo, maxwell gibi renderlar çok uzun sürer ama iyi ışık yerleşimi ile beraber çok gerçekçi sonuçlar verir.

Bunlara da göz atın