SketchUp için Thea

Okunma: 2.952 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

SketchUp için Thea SketchUp için Thea  render SketchUp sadeliği ile Thea güçlü render motorlarının bir kombinasyonudur. Önyargılı olmaması, tarafsız ve etkileşimli oluşturma modlarını (GPU desteği yakında-mevcut ) parmağınızın ucunda sunması gibi özelliklere sahiptir.

Eklenti  ile ilgili eski sınırlamaları kırma, son derece detaylı üç boyutlu içerik ile modeller zenginleştirmek sağlar.
SketchUp için Thea son model karmaşıklığı açısından sınırlamaları kaldırmak için bir çözüm sağlar.

Yüksek kaliteli dış Thea modelleri boş bir kafes kutu olarak eklenebilir.Bu etkileyici görünümlü ağaçlar, çimen, araba ve ayrıntılı mobilyaları ile model çok kolay bir nüfus sağlar.

Aşağıdaki linkte  Thea Render ile alınmış bazı örnek çalışmaları göreceksiniz.Özellikle Thea render motorunun yükse poligonlu sahnelerde hızlı render süreleri göstermesi en önemli özelliklerinden biridir.Aynı zamanda Teha render bir çok yenilikçi özelliği beraberinde getirmiştir.Bana göre eksi özelliklerinden sadece biri kaplama paremetrelerinin biraz karışık olması, özellikle programa yeni başlayan kullanıcılar ne nerde gibi soruları kendilerine çokca soracaktır.

SketchUp için Thea gerekli mi ?

Sketchup uzun zamandır kendi içerisinde çalışacak verimli render motorlarını bekledi, emekleme safhasında vray render motoru ile devam eden program ilerleyen dönemlerde ise,  Thea render motoru ile büyük bir ivme kazandı.Özellikle SThea render motoru, ekran kartını ve işlemciyi aynı anda kullanarak render alması konusunda hızlı bir işlem yükü ile çalıştı.Bu özellik kullanıcıların uzun süren render sürelerinin kısalmasına neden oldu.SketchUp için Thea render motorunu buradan demo sürümünü indirebilirsiniz.

Aşağıdaki video sizin Thea render Konusunda daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.