Sketchup Grup Objeler

19 Aralık 2011

Sketchup Grup

Sketchup Grup Objeler

Sketchup içerisinde düzenli bir çalışma ve nesnelerin karışmaması için objeleri gruplandırmak gerekiyor.Bu aşamada Sketchup programının grup obje komutu karmaşanın ve düzenli bir çalışma için bize kolaylık sağlıyor.Bu videomuz da Sketchup Grup Objeleri nasıl düzenleyebiliriz, nasıl grup obje tanımlayabiliriz bunları göreceğiz. Keyifli seyirler.

Yorum yapmak ister misiniz?

 • ömer faruk durmuş

  merhaba hocam. Benim takıldığım yer sketchup 2013 kullanıyorum. kapı lazım oldu ve aradıgım kapı tek bir yerde buldum ama 3 adet ikili ve tekli sekilde yapmışlar ucunude indirdi grup oldugu icin. İçinden sadece tekli kapı lazım bana ve gurubu bir turlu bozamadım videoda close gurup yapmıssınız bende denedim ama ustune tıkladıgımda yine 3 kapıda gurupmus gibi seciliyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Tekrardan cok tesekkür ederim.

  • Merhaba;

   1) Hepsini explode et (birinci seçenek)

   2) Outliner ile içinden çıkarmayı dene

   3) veaya hide / unhide deneyerek gizlileride çıkar.

   • Emre Çömlekçioğlu

    merhaba
    benımde bır sorum olucak yardımcı olursanız sevınırım
    dosya boyutu arttı cok kasmaya basladı bende bazı parçaları grup yaparak boyutunu azaltmak ıstıyorm catıa da bu sekılde yapınca explode edemıyorsunuz parçayı solid bir parça oluyor ve boyutu onemli ölçüde azalıyor bunu sketch up ta yapabilirmiyim?

    • Merhaba , grup objelerden daha çok aynı objeleri komponent yaparsanız daha fazla dosya boyutu düşecektir.

     • Emre Çömlekçioğlu

      teşekkur ederım beklediğimden fazla boyutu düştü 🙂

Bunlara da göz atın