Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo_pre.php on line 279

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo_pre.php on line 86

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo_pre.php on line 129

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo_pre.php on line 130

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo_pre.php on line 131

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo_pre.php on line 132

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 17

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 18

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 19

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 20

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 21

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 22

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 23

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 24

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 25

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo.php on line 26

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo.php on line 17

Strict Standards: Non-static method vBSEO_Storage::path() should not be called statically in /home/sketchup/public_html/forum/vbseo/includes/functions_vbseo_url.php on line 359
Bozuk Yüzey
+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bozuk Yüzey

Üye
    Program
    SketchUp 2013
    Render Motoru
    V-ray

Bozuk Yüzey

Arkadaşlar iyi günler,

Bir sorunum var ama çözemedim sadece fikir üretiyorum. Biraz karışık elimden geldiğince sade anlatmaya çalışacağım.

Bu modelde kolon, kiriş, döşeme ve duvarlar ayrı ayrı çizildi.

Cephede sadece duvarı görmüyoruz, döşeme ve kirişlerin yan yüzlerini de görüyoruz.

Tabi duvar, döşeme ve kirişler aynı hizada ve aynı renkte oldukları için bütün gibi gözükmeleri gerekiyor.

Fakat güneşin doğrudan düştüğü yerlerde kiriş ve döşeme yüzeyleri çok kötü bir şekilde gözüküyor.

Fakat gölgede kalan duvarlarda böyle bir sorun yok.

Sizce bu neden oluyor? Güneşten mi? Nasıl çözülebilir?

(Kiriş modeli döşeme modelinin içine giriyor. Döşeme 15 cm kiriş 60 cm. Kirişin 15 cm döşeme ile çakışıyor.)

(İki tane küp çizip birini diğerinin içine yerleştirdiğimde ve bir yüzeylerini çakıştırmayı denedim. Aynı sahnede sorunsuz render aldı sonra küplerden birinin yüzeyini reverse yaptım. Bu sefer buradaki sorunun aynısını yaşadım. Bunu kendi modelimdeki parçalara uyguladım. Fakat burada reverse yapmam sonucu değiştirmedi.)

Şimdiden yardımlarınıza teşekkür ederim.
    Attached Images

Admin admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Program
    Sketchup2014 PRO
    Render Motoru
    Vray 2.0
    Düzey
    Görselde çakışan kısımları göremedim malesef, işaretleme imkanınız varmı ? birde foruma resim ekleyerek değilde resim sitelerinden birine yükleyerek link verin, diğer kullanıcılarda görsün.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler